تخت جراحی امید

تخت عمل جراحی

توصیف تخت:

در بسیاری از جراحی ها لازم است که بیمار در موقعیتهای مختلفی روی تخت قرار بگیرد. این کار به جراح کمک می کند تا بیشترین دسترسی را به منطقه مورد نظر داشته باشد و مانیتورینگ پیوسته در حالت بیهوشی نیز امکانپذیر باشد. همچنین به کارگیری داروها و تزریق و استفاده از تقویت کننده های تصویر و C-ARM امکان پذیر است. بعلاوه به منظور جلوگیری از اختلال در خونرسانی، بیمار باید در موقعیتی قرار گیرد که متناسب با شکل بدن باشد.
تخت امید شامل یک ستون متحرک و یک بخش مرکزی ثابت و چندین بخش متحرک است. بخشی از تنظیمات برای ستون تخت و سطح تخت، به صورت الکترومکانیکی و بخش دیگری از آن تنظیمات با بهره گیری از جک های گازی، به صورت مکانیکی می باشد. برای جابجایی، تخت جراحی با دست حرکت داده می شود.
رویه تخت از جنس پلی اورتان تزریقی آنتی استاتیک و ضد آب است تا از ایجاد نقاط فشار جلوگیری شود. رویه، دارای قابلیت نفوذپذیری است تا برای رادیوگرافی یا رادیوسکوپی نیز مناسب باشد. این تخت مطابق با استاندارد IEC60601-1 بوده و بنابراین از نظر الکتریکی، آنتی استاتیک می باشد. تنظیم الکترومکانیکی ستون تخت، و سطح آن، توسط کنترل دستی که از طریق یک کابل به مرکز کنترل تخت وصل می شود، انجام می شود. این تخت پس از قرار گرفتن بیمار بر روی آن برای جراحی های عمومی استفاده می شود.
این تخت به گونه ای طراحی شده است تا تحت شرایط و مطابق با استاندارد IEC60601-2-46 ، در اتاق مخصوص عمل های پزشکی قرار گیرد.
مشخصات فنی:

Charging Voltage 110/230 V AC 50 – 60 Hz
Battery Voltage 24 V,  10 A
Protection IP 6X  
Safety type B
Safety class I
Test Load 350 kg
Patient weight limit (max) 200 kg
Overall length 1980 mm  
Overall width 500 mm  
Height adjustment 785 – 1085 mm
Trendelenburg +18°
Reserve Trendelenburg - 26°
Lateral tilt ±18°
Back section +57°, -18
Leg section, one-piece 0°, - 90°
Head section ± 45°
Flex/Reflex Y
Tabletop Sections 6
Built in Kidney Elevator Y
Leg section - Single Y
Leg section - Split Y
Cassette Tunnel Y
Swivel Caster 4
Posts of Floor Lock 4
Built in Battery Yes
 
  Electrical
Control
Mechanical
Control
Height Y N
Trendelburg Y N
Lateral Tilt Y N
Back Section Y Y
Leg Section N Y
Kidney Elevator N Y
Flex/Reflex N Y
Table Transport N Y
 


کاربرد تخت:

جراحی عمومی
عمل های زنان و زایمان و اورولوژی
جراحی مغز و اعصاب
عمل های چشم و گوش و حلق و بینی
عمل های ارتوپدی
عمل های جراحی چاقی
رادیوگرافی

تخت جراحی امید #4تخت جراحی امید #5تخت جراحی امید #6تخت جراحی امید #7تخت جراحی امید #8تخت جراحی امید #9تخت جراحی امید #10تخت جراحی امید #11تخت جراحی امید #12تخت جراحی امید #13تخت جراحی امید #14تخت جراحی امید #15